Odpowiednie donice ogrodowe

Wiosna jest czasem porządków na ogrodach i balkonach. Wyrzucamy stare, przesuszone rośliny, sadzimy nowe, rekultywujemy trawniki, rozrzucamy nawóz. Wiosna jest też dobrym czasem do dokonania pewnych zmian w naszych ogrodach. Warto zatem przyjrzeć się pewnym przydatnym rozwiązaniom do ogrodu i na balkon.

Zastanawiamy się nad kupnem odpowiednich donic do ogrodu czy na balkon

solidne donice betonowePo pierwsze nasza donica musi być wytrzymała. Nie chodzi przecież o to, żeby kupić pojemnik na jeden sezon i potem go wyrzucić. Porządna donica może stać na naszym ogrodzie nawet kilka lat. Dobrym rozwiązaniem są solidne donice betonowe. Nie straszny im mróz i inne niekorzystne warunki meteorologiczne. Ich waga wbrew pozorom również stanowi ogromną zaletę, ponieważ przetrwają nawet huragan. Ich wyższość nad donicami drewnianymi czy plastikowymi jest niezaprzeczalna. Drewniana donica bowiem nawet idealnie zaimpregnowana może butwieć, a do tego po kilku latach zmienia kolor i zachodzi mchem. Z kolei plastikowe donice są bardzo lekkie, przez co podatne na przesuwanie przez wiatr, a także mało estetycznie wyglądają i nie są zbyt dobrym materiałem do hodowania w nich roślin. Negatywne związki chemiczne zawarte w donicowym plastiku mogą bowiem przenikać do ziemi. Donice betonowe są sprzedawane w przeróżnych formach i kształtach, a nawet i kolorach. Niezależnie od tego jak zaprojektujemy sobie ogród, taka donica na pewno idealnie się w nim sprawdzi.

Warto zatem pomyśleć o rozwiązaniu, jakim są betonowe donice. Znajdziemy je praktycznie w każdym sklepie z artykułami do domów i ogrodów. Do tego istnieją firmy, które oferują usługi z zakresu projektowania tego typu donic. Możemy zatem wymyślić dowolny kształt, a specjaliści stworzą nam właśnie taką donicę. Potem już nic, tylko dobierać rośliny i cieszyć się tym widokiem.