Ograniczenie strat ciepła dzięki rekuperatorowi

Każdemu zależy na tym, by ograniczyć koszty związane z użytkowaniem danego budynku. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców domów jednorodzinnych. Okazuje się, że nawet w energooszczędnych domach jednorodzinnych dochodzi często do dużych strat energetycznych.

Chłodzenie latem i większa sprawność rekuperatora zimą

rekuperatory - poznańA wszystko przez niewłaściwy system wentylacji. Jeśli w domu zastosowano wentylację mechaniczną, to dobrze jest zamontować dodatkowo rekuperator. To właśnie on będzie chronił przed stratami energetycznymi, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Ograniczenie strat ciepła dzięki zastosowaniu rekuperatora wyniesie od 60 do 80%. Być może w skali miesięcznych kosztów jest to niewiele, ale już po roku różnica jest kolosalna i zauważalna. Dlatego rekuperatory – poznań cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów. Rekuperator umożliwia nie tylko zachowywanie ciepła w okresie jesienno-zimowym, ale też dostarczanie chłodnego powietrza w czasie upalnego lata. Zimą będzie nam ciepło, a latem z kolei chłodno. Oczywiście instalacja wentylacyjna z takim odzyskiem ciepła musi zostać prawidłowo wykonana, by właściwie działać. Należy wybrać firmę, która cieszy się zaufaniem klientów. Centrala z rekuperatorem ma być przede wszystkim sprawna. Tylko wtedy możliwe jest oszczędzanie. Jeśli cokolwiek będzie nie tak, to koszty ogrzewania znowu będą rosnąć, pomimo tego że rekuperator został zamontowany. Należy skorzystać z oferty specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób montować instalację z odzyskiem ciepła, by miało to sens.

Rekuperatory dają też wiele innych możliwości. Dzięki nim istnieje możliwość zamontowania gruntowego wymiennika ciepła, nazywanego w skrócie GWC. To sprawia, że możliwe jest uzyskanie dodatkowego chłodzenia latem i zwiększenie wydajności rekuperatora zimą.