Parametry agregatów prądotwórczych

 

W przypadku kiedy chcielibyśmy dowiedzieć się jaki z dostępnych na rynku agregatów prądotwórczych jest najlepszy, należałoby się zastanowić nad tym jakie parametry przy wyborze takiego sprzętu są istotne do stwierdzenia czy akurat ta maszyna jest dla nas odpowiednia. Aby przedstawić w jaki sposób parametry mogą nam jednoznacznie stwierdzić czy to urządzenie jest dobre, postaram się teraz przedstawić właściwości jednej z maszyn, która charakteryzuję się wysoką jakością. Co może nam się przydać w przypadku wyboru agregatu. 

Właściwości agregatu gazowego

agregaty prądotwórcze gazoweParametrów charakteryzujących owe maszyny jest na prawdę dużo, teraz postaram się przedstawić te, które według mnie są najważniejsze, przy wyborze maszyny tego rodzaju, gdyż ich wartości stanowią dobry gwarant, świadczący o wysokiej jakości maszyny. Przede wszystkim wybierając agregaty prądotwórcze gazowe, musimy wiedzieć iż ich napięcie musi oscylować w okolicy 230 V. Jest to parametr główny, następnie można wziąć pod uwagę to jaki rodzaj prądnicy został zastosowany do budowy owego urządzenia, jednym z rodzajów, które stanowią gwarant dobrej wydajności jest rodzaj Pramac.  Oczywiście jeśli mówimy już o wartościach związanych z prądem, należy zaznaczyć iż częstość pracy musi wynosić nie mniej niż 50 Hz, co przekłada się na moc silnika, która w takich warunkach może wynieść maksymalnie od 3.34 kVa do 3 kW, zaś minimalna 2,72 kVa do 2,45 kW. Silnik tego rodzaju może nam zaoferować prędkość obrotową w zakresie do 3000 rpm, co stanowi dobry wynik, gdyż doskonale to zaopatrzy nas w prąd. Aby dokładnie przyjrzeć się maszynie, moglibyśmy przy wyborze skupić się także na takich parametrach jak to ile jednostka zużywa paliwa, którym jest LPG jak i to w jaki sposób jednostka się chłodzi, gdyż jest to bardzo istotne w przypadku kiedy zamierzamy pracować na agregacie długie godziny.

Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na to czy będziemy zadowoleni z zakupu takiego a nie innego agregatu. Dlatego właśnie przy wyborze należy się skupić na tym aby wartości, które oferuję nam sprzęt były zadowalające, gdyż tylko i wyłącznie to będzie gwarantem tego iż będziemy zadowoleni z dokonanego zakupu.