Piękne krzemienie pasiaste w biżuterii

Od dziecka wykazywałam duże zdolności plastyczne i modelarskie. Po etapie fascynacji babkami z piasku, kredkami i farbami, nadszedł czas na coś nowego i o wiele poważniejszego. Zawsze marzyłam o byciu projektantką, jednak nie mody… Pasjonowały mnie wyroby jubilerskie.

Biżuteria z pięknym krzemieniem pasiastym

piękny krzemień pasiasty na biżuteriePo odkryciu swojej nowej pasji, całkowicie poświęciłam się zdobywaniu wiedzy na temat technik zdobnictwa i pracy z konkretnym surowcem. Od lat niezmienną popularnością cieszy się złoto, na drugim miejscu jest srebro. Jednak mnie osobiście zauroczyła obecność kamieni w biżuterii. Ostatnimi czasy nie mogę oderwać wzroku od krzemieni pasiastych. Ten kamień o szarej lub grafitowej barwie  z charakterystycznymi pasami zdobywa coraz większą popularność. Piękny krzemień pasiasty na biżuterie to jest to! Przed zabraniem się do pracy sporo poczytałam o tym, gdzie występują te kamienie i czym się charakteryzują. Na początek stworzyłam pojedyncze sztuki – bransoletę, naszyjnik i kolczyki. Zamówienia posypały się bardzo szybko. Klientkom przypadła taka biżuteria do gustu. Twierdzą, że krzemień pasiasty wygląda oryginalnie i dzięki swej barwie pasuje do każdego stroju i na każdą okazję. Trudno się z tym nie zgodzić, sama jestem tego zwolenniczką. Biżuteria z krzemieniem pasiastym dobrze współgra z urodą Polek – czyli w większości z jasnymi włosami i cerą. Może dlatego zdobywa coraz większą popularność? Jedno wiem na pewno: to nowy trend, który rozwija się w szybkim tempie. Lubię to co robię, a praca z kamieniami daje mi wiele satysfakcji. Wystarczy nieco wyobraźni, ale też mnóstwo precyzji i wyrób gotowy.

Z roku na rok coraz więcej kobiet stawia an oryginalność – zarówno w kwestii ubioru, jak i dodatków. W sklepach jubilerskich można spotkać coraz większą i bardziej atrakcyjną ofertę. Każda z nas znajdzie coś dla siebie i nie tylko…