Plexi i grawerowanie tego materiału

 

W niektórych miejscach o wiele lepiej jest zainwestować w plexi, niż w szkło. Chodzi na przykład o drzwi wewnętrzne. Niekoniecznie potrzebne są szklane szyby, ponieważ pomieszczenie nie musi mieć charakteru reprezentacyjnego. Poza tym jeśli wykonamy grawerowanie na plexi, będziemy mieć dużo bardziej ciekawe szyby, które będą się podobać zarówno nam, jak i naszym gościom.

Plexi z grawerowanymi wzorami

grawerowanie plexiPlexi, tak samo jak na przykład metal, można grawerować. Dokładne grawerowanie plexi odbywa się w warsztatach, w których jest laserowa maszyna, która wykonuje taką pracę. Na plexi można wygrawerować bardzo dużo wzorów, dzięki czemu ten materiał może wyglądać ciekawie. Najważniejsze jest to, że plexi może być bardzo estetyczne, jeśli się prawidłowo za to weźmiemy. Grawerowanie plexi to usługa, która wykonuje się szybko, ze względu na to, że nie jest to najtwardszy materiał. jednak jest dużo bardziej elastyczny niż szkło, dlatego przydaje się w wielu miejscach. Grawerowana linia jest bardzo dokładna, a także gładka. Głębokość, na jaką można grawerować jest różna. Laser może grawerować bardzo głęboko, ale trzeba określić, że najlepiej jeśli będzie to głębokość czterdziestu dwudziestu procent grubości materiału. Nietrudno jest to wyliczyć. Taka plexi może być później obrobiona, na przykład za pomocą drewna. Doskonale nada się, jako zamiennik szklanych szyb, a niektórzy robią z tego całe drzwi.

Grawerowanie takich materiałów to usługa, która jest bardzo ceniona przez niektórych ludzi. Na plexi można wygrawerować bardzo wiele motywów. Często graficy wykonują wiele wzorów, dzięki którym dopasujemy coś do sowich wymagań. Jeśłi chcemy, możemy wygrawerować swój własny wzór lub dopiero go zamówić. Wszystko zależy od miejsca, w którym zlecimy grawerowanie.