Po co gryzak?

 

Z pewnością każdy, kto miał w domu szczeniaka, doświadczył jego potrzeby gryzienia czegoś przez większość czasu, który spędzał na aktywnościach. Pogryzione buty, meble, ubrania – kto z nas tego nie zna? Ale czy wiecie, że dorosły pies również ma potrzebę gryzienia? I to przez okres przynajmniej trzydziestu minut dziennie!

Jeśli gryzak, to tylko naturalny

gryzaki naturalne dla psówUstaliliśmy już, że potrzeba żucia znajduje się w zakodowanym, wyssanym z mlekiem matki, psim zachowaniu. Żucie nie tylko spełnia rolę przeciwdziałania chorobom psich zębów i brzydkiemu oddechowi, ale przede wszystkim wycisza psa. Możliwość żucia jest świetnym dodatkiem do walki psa z lękiem separacyjnym lub w chwili, gdy nasz pies jest nadmiernie lękliwy lub nadreaktywny. Skoro już musimy zakupić naszemu pupilowi gryzak, dlaczego mamy raczyć go czymś sztucznym i niezdrowym? Gryzaki naturalne dla psów są produktem, który w coraz większej ilości pojawia się na rynku psich przysmaków. Ciągle wzbogacany jest o nowe formy i smaki, dlaczego więc z tego nie skorzystać? Wśród gryzaków już w chwili obecnej znajdziemy cały przekrój asortymentu, który podpasuje każdemu zwierzakowi. Są tutaj zarówno szaszłyki, całe tchawice, jak i płuca wołowe i kurze szyjki. Czyżbyście czuli się przerażeni tymi przysmakami? Pamiętajcie, że psy to zwierzęta przystosowane do pozyskiwania pożywienia, a historie z zaduszonymi kurami na wsi – nie przez lisy, ale właśnie przez psy – nie są wyssane z palca.

Jeśli więc twój pies jest strachliwy, ma w sobie za dużo energii albo wyje pod drzwiami, gdy tylko opuszczasz mieszkanie, warto zakupić mu naturalny gryzak. Zakup ten wpłynie nie tylko na kondycję zdrowotną jego uzębienia, ale przede wszystkim będzie miał zbawienny wpływ na jego psychikę i zachowania z nią związane.