Pokazywano stylową kuchnię smeg

stylowa kuchnia smeg

Kilka lat temu pracowałam w wielkim, wielofunkcyjnym punkcie gastronomicznym. Wielofunkcyjny dlatego, bo odbywały się tutaj różne imprezy i nie chodzi mi tu tylko o wynajem sali na urodziny, czy na wesele i inne imprezy okolicznościowe, ale o warsztaty, kursy, targi gastronomiczne, pokazy kulinarne.

Stylowa kuchnia smeg i inne produkty

stylowa kuchnia smegPracując tam, byłam odpowiedzialna za porządek panujacy w tym miejscu, ale mimo to nauczyłam się bardzo wiele. Pamiętam, jak kiedyś odbywały się wielkie targi gastronomiczne połączone ze szkoleniami. Te warsztaty kulinarne miały na celu prezentację nie tylko danych potraw, ale i sprzętu gastronomicznego. Pokazywano, czym dany sprzęt się charakteryzuje, jakie są jego funkcje i z jakich materiałów jest zrobiony. Pokazywano przede wszystkim takie produkty, jak stylowa kuchnia smeg, piec konwekcyjny oraz wielkie zmywarki do naczyń. Przykładowy piec konwekcyjny może mieć kilka funkcji. Można w nim na parze gotować ziemniaki, można w nim również usmażyć mięso, ale najpyszniejsze dania wychodzą wtedy, kiedy połączy się parowanie ze smażeniem. Pokazywany był również elegancki czajnik smeg. Można w nim samemu regulować temperaturę. Zakupując taki produkt klienci mieli pewność, że nie będą się borykali z kamieniem na jego dnie.

To, co najmilej wspominam z targów gastronomicznych, to warsztaty kulinarne z zakresu tworzenia koktajli. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak łatwo i szybko można wytworzyć koktajl, nie mówiąc już o różnorodności smaków. Praca w tym miejscu bardzo mi się podobała i żałuję, że już jestem na emeryturze.