Pomoc dla małych firm – fundusze na zakup maszyn i wentylatorów

Praca w stolarni nie należy do najłatwiejszych. Wymaga ogromnej precyzji, szczególnie podczas wykonywania drobnych elementów z drewna. Jest także szczególnie niebezpieczna, dlatego bardzo ważne są nowoczesne maszyny, które pozwolą jak najbardziej zminimalizować ryzyko wypadku przy pracy w stolarni oraz zapewnią komfort działania.

Dotacje dla rozwijających się firm na zakup maszyn i wentylatorów do trocin

wentylatory do trocinOstatnio w wielu polskich gminach rozpoczęła się kolejna akcja dotacyjna dla małych i rozwijających się firm. Tym razem z oferty dofinansowania mogli skorzystać stolarze oraz inne osoby zajmujące się obróbką drewna. Uzyskane w ten sposób pieniądze z funduszu mogły zostać przeznaczone na zakup nowych maszyn bądź modernizację starych. Największym zainteresowaniem wśród zgłaszanych wniosków o dofinansowanie cieszyły się wentylatory do trocin. Popularnością cieszyły się przede wszystkim wentylatory do trocin transportowe, których głównym zadaniem jest odciąganie trocin, pyłów i zanieczyszczeń pochodzących z obróbki drewna oraz wszelkich innych materiałów drewnopodobnych, które są odpadkami pracy w stolarni. Urządzenia takie jak wentylatory do trocin są nie tylko wielkim ułatwieniem dla pracujących w stolarni, ale także znacznie zwiększają bezpieczeństwo. Używanie wentylatorów podczas pracy z wykorzystaniem pił czy obrabiarki znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo urazów oka – na przykład poprzez dostanie się do oczu opiłków drewna bądź zmniejszenia widoczności za sprawą pyłu drzewnego, który unosi się podczas pracy.

Wiele nowych zakładów stolarskich oraz tych, które dopiero się rozwijają bądź są w trakcie modernizacji nie posiada takich urządzeń jak wentylatory. Jest to błąd, ponieważ są one bardzo skutecznie i potrzebne w pracy w tak trudnych warunkach, jakie panują przy obróbce drewna.