Popularne nasiona konopi

Nie wolno uprawiać marihuany, nawet na własny użytek, ale wolno kupować, sprzedawać i posiadać jej nasiona. Jest tak, ponieważ obrót nimi ma miejsce głównie w celach kolekcjonerskich, choć znajdują też zastosowanie w szeroko rozumianym przemyśle kosmetycznym.

Ile kosztują ziarna marihuany?

nasiona konopi cenaZ ziaren konopi wytwarza się świece zapachowe, jak również kadzidła oraz niektóre kosmetyki. Nie jest to jednak domeną tylko wielkich koncernów, albowiem można to robić także metodą chałupniczą, co potem może przerodzić się w manufakturę własnych produktów na bazie konopi. Zresztą nie jest to scenariusz wyssany z palca, a naturalna ścieżka, jaką podążało wiele przedsiębiorstw. Jednak zauważyć trzeba, że przeważającą część klientów stanowią kolekcjonerzy, dla których zbieranie nasion jest pasją, ale także okazją do bardzo opłacalnej inwestycji. Jest bowiem tak, że po kilku latach, odmiany, jak dobre by nie były, znikają z rynku, gdyż nań wchodzą zupełnie nowe gatunki. Jednak często okazuje się, że po chwilowej euforii na daną odmianę, entuzjazm opada i wraca się do gatunków sprawdzonych. Jeżeli zainteresowały nas nasiona konopi cena za jedno może oscylować w granicy od kilku do kilkudziesięciu złotych. Dlatego też, najlepiej, bo najtaniej, jest kupować je w pakietach, które liczą najczęściej od trzech do dwudziestu ziaren. W ten sposób, w przypadku najdroższych odmian, zaoszczędzić można nawet ponad sto pięćdziesiąt złotych.

W nasiona konopi należy się zaopatrywać tylko u sprawdzonych dostawców, gdyż tylko wówczas mamy gwarancję, że ich jakość jest najwyższa. Ponadto, w przypadku takich ziaren, na ich opakowaniu zawsze widnieje data zbioru oraz zdatności do wykorzystania. Natomiast warto wziąć pod uwagę, że właściwie przechowywane pestki zachowują właściwości nawet przez kilkanaście lat.