Popularne wino lodowe

W jednym z naszych lokalnych winiarni w ostatnim czasie pojawiło się jedno z rzadkich i ekstrawaganckich wian a mianowicie wino lodowe. Jest ono dziś bardzo rzadko spotykane, zapewne z tego powodu, ze jego cena jest wysoka, gdyż nie codziennie każdy ma okazje napić się tak prestiżowego wina, które wymaga specjalnego przygotowania i sam proces jego wytwarzanie jest bardzo długi i skomplikowany, jednak smak i aromat są warte ceny jak i czasu oczekiwania na nie.

Ekskluzywne lodowe wino 

słodkie wino lodoweJak się okazuje wino lodowe tworzy się z zamarzniętych winogron. Są one specjalnie hodowane najczęściej są to winogrona które nie zostały zebrane w okresie letnim zimują one pod specjalnymi siatkami aby, zabezpieczyć je przed ptakami. Bardzo często czeka się, aż na takich winogronach pojawi się specjalna odmianę pleśni która w okresie zimowym pojawia się na winogronach. Są one zbierane w okresie między grudniem a styczniem i dzięki temu uzyskuje się dobre słodkie wino lodowe. Jest to jedno z najdroższych win występujących na rynku a pionierami w jego produkcji jest od zawsze Kanada, ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne, które pozwalają hodować winogrona przez cały rok w niskiej temperaturze. Takie wino jest najczęściej zamawiane przez klientów na rocznice ślubu, prezenty czy różne inne wyjątkowe okazje, by moc pokazać winem odpowiednią klasę i styl, gdyż większość osób nawet nie wiem, że istnieje lodowe wino, które jest bardzo prestiżowym trunkiem.

Jest to bez wątpienia cel wielu smakoszy wina, by móc degustować lodowe widna, gdyż ich smak jest niepowtarzalny i różni się od tradycyjnych win. Niezmiernie jesteśmy zadowoleni, ze właśnie w naszej lokalnej winiarni wkrótce będzie można nabyć to kolekcjonerskie wino by móc spróbować jak ono smakuje.