Przeznaczenie małych kiosków

Prowadzenie własnego biznesu nie jest proste, ale pod względem swobody, jest dużo lepsze niż praca u kogoś w firmie na etacie. Aby generować zadowalające zyski, nie trzeba otwierać dużego sklepu, bo ważna jest oferta.

Co kupimy w kioskach?

kioskJeżeli nie mamy pracy, a zastanawiamy się nad otworzeniem swojego biznesu, to warto przemyśleć prowadzenie kiosku. To mały budynek, ale ma wielki potencjał. Na niewielkiej powierzchni, bo kiosk mierzy najczęściej trzy na dwa metry kwadratowe, możemy posiadać naprawdę spory asortyment, który będzie się dobrze sprzedawał. Najważniejsze jest dobre, strategiczne położenie kiosku. Najlepiej żeby znalazł się blisko centrum miasta, lub  na dużym osiedlu, czy skrzyżowaniu. Pomimo rozwoju internetu, ciągle mnóstwo ludzi czyta gazety i każdego dnia je kupuje. W kiosku znajdzie najwięcej gazet, od codziennych, po tygodniki i miesięczniki o każdej tematyce. Wiadomo, że w każdym takim punkcie, kupimy bilety komunikacji miejskiej. Obecnie kioski posiadają pełną ofertę artykułów kosmetycznych takich jak chusteczki, papier toaletowy, kosmetyki, czy nawet zabawki. Kioski, które stoją blisko centrum miasta, posiadają nawet pamiątki dla turystów. Oczywiście w małej budce nie może zabraknąć pocztówek tematycznych i związanych z miastem w którym się ona znajduje. Kioski od niedawna zaczęły współpracować także z kurierami i możemy odbierać w nich paczki. Z pewnością dostaniemy w nich papierosy, zapalniczki, czy słodkie, lub słone przekąski oraz napoje butelkowe.

Praca w kiosku nie jest zbyt trudna, jedynie wymaga siedzenia w środku przez wiele godzin. Ale możemy sobie w nim za darmo czytać wszystkie gazety, bo mamy do nich nieograniczony dostęp. Prowadząc biznes w formie kiosku, jesteśmy w stanie uzyskać kilka tysięcy zysku miesięcznie.