Rodzaje odkurzaczy do basenu

 

Budowa basenu w ogrodzie nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcemy mieć własny zbiornik wodny, w którym będzie można schłodzić się latem, można posłużyć się także gotowymi basenami rozporowymi, które mogą mieć naprawdę imponujące rozmiary. Przestrzeni do pływania z pewnością nam nie zabraknie. Pamiętajmy jednak, że każdy basen wymaga regularnego czyszczenia.

Czym wyczyścić basen ogrodowy?

odkurzacze basenoweJak zadbać o czystość w naszym basenie? Co zrobić, aby woda zachęcała do kąpieli? O porządek w basenie trzeba dbać wielotorowo. Nie wystarczy zaopatrzyć się w sprawną i wydajną instalację filtrującą wodę, choć jest to co prawda podstawowe wyposażenie zbiornika. Dodatkowym elementem są z pewnością odkurzacze basenowe. Odkurzacz jest przecież niezbędnym urządzeniem do codziennych porządków w każdym domu. Dokładnie taką samą funkcję spełnia w akwenie wodnym. W każdym zbiorniku prędzej czy później zajdzie konieczność wyczyszczenia ścian oraz pozbycia się zanieczyszczeń, które czasem gromadzą się na dnie i nie są wyłapywane przez filtry. Odkurzacze basenowe dają możliwość pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń bez konieczności spuszczania wody ze zbiornika, co pozwala na ogromną oszczędność czasu i pieniędzy (a także samej wody). Wśród tego typu urządzeń wyróżniamy odkurzacze zasilane na baterie, akumulatory oraz zasilane sieciowo. To te ostanie cechują się największą wydajnością i sprawdzą się w większych zbiornikach. Podział dotyczy także zasady działania odkurzacza. Wyróżniamy tutaj modele manualne oraz automatyczne. Pierwsze znajdą zastosowanie w niewielkich basenach, drugie wyręczą nas przy czasochłonnym odkurzaniu dużego zbiornika.

Z pewnością głównym kryterium zakupu odkurzacza do basenu będzie jego cena. Rozpiętość cenowa jest ogromna, jednak pamiętajmy, aby model dopasować do wielkości zbiornika. Czasem warto zainwestować trochę większą kwotę i móc cieszyć się wolnym czasem, podczas gdy automat wykona całą pracę bez naszej obecności.