Rzetelna naprawa rowerów

Co prawda nie jesteśmy krajem, w którym dominują rowerzyści, ale z każdym rokiem jest ich coraz więcej. Lubimy jeździć na jednośladach z wielu powodów, dlatego też chętnie je kupujemy dla siebie i naszych najbliższych.

Co najczęściej naprawiamy w rowerze?

naprawa rowerów - miłosnaDla wielu osób rower jest jedynie sprzętem sportowym do ćwiczeń lub do rekreacyjnego spędzania czasu. Można go używać na wiele sposobów, dlatego też jest tak popularny niemalże na całym świecie. W sklepach dostępne są rowery za kilkaset złotych, ale też za kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i znacząco się różnią między sobą jakością wykonania i osprzętem. Jednak bez względu na cenę, każdy rower może mieć przebitą dętkę czy scentrowane koło, które będą wymagały wizyty w serwisie rowerowym. Niewiele osób potrafi samodzielnie naprawić swój jednoślad, dlatego też fachowcy z serwisów rowerowych mają ręce pełne roboty w sezonie. Jeżeli interesuje nas tania naprawa rowerów – Miłosna jest miejscowością, w której zapłacimy za usługę nawet o dwadzieścia pięć procent taniej niż w dużych miastach. Do podstawowych usług świadczonych przez serwisy trzeba zaliczyć wymianę dętki lub całego koła, wyregulowanie hamulców, przerzutek i amortyzatorów, wyczyszczenie i naoliwienie łańcucha czy wymiana amortyzatorów. Niektóre serwisy prowadzą też sprzedaż rowerów, a w ramach gwarancji zapewniają darmowy serwis przez określony czas. Z pewnością każdy posiadacz jednośladu przynajmniej kilka razy odwiedził serwis rowerowy w celu wykonania określonych napraw.

Jedną z najtańszych napraw związanych z rowerem jest wyregulowanie hamulców czy też przerzutek, gdyż zajmuje to fachowcowi kilka chwil. Najdroższe są zawsze wymiany osprzętu, gdyż opłata obejmuje koszt robocizny i materiałów wykorzystanych do wykonania usługi.