Skuteczne osuszanie ścian

 

Wilgoć potrafi niekiedy stwarzać naprawdę poważne zagrożenie. Jeśli dojdzie do tego, że ściany w naszym domu będą zawilgocone to może dojść do osłabienia całej konstrukcji. Cząsteczki wody znajdujące się w ścianie mogą bowiem doprowadzać do odwarstwiania się tynku. Warto więc wiedzieć o tym, że z wilgocią można sobie skutecznie radzić.

Polecane metody osuszania ścian

osuszanie ścian warszawaDo niedawna często słyszało się o tym, że z problemem wilgoci w domach zmagają się głównie mieszkańcy terenów położonych w bliskim sąsiedztwie akwenów wodnych. Jak się jednak okazuje problem jest bardziej rozległy. Wilgoć na ścianach pojawia się najczęściej wtedy gdy nasz dom nie posiada odpowiednio skutecznej warstwy termoizolacyjnej lub też system wentylacyjny nie jest odpowiednio wydolny. W takim wypadku cząsteczki wody nie są odprowadzane poza budynek i dochodzi do ich kondensacji na chłodniejszych elementach budynku czyli na ścianach. Gdy dojdzie do zawilgocenia to jedynym rozwiązaniem będzie osuszanie ścian Warszawa jest zaś jednym z tych miast, w którym bardzo łatwo znaleźć można sprawdzone firmy zajmujące się takimi zadaniami na co dzień. Najczęściej słyszy się o stosowaniu do tego celu iniekcji krystalicznej. Metoda ta polega na nawiercaniu szeregu otworów w ścianach do których następnie umieszczane są specjalne mieszaniny higroskopijne, które przyciągają i wiążą cząsteczki wody tworząc charakterystyczne kryształki.

Ogólnie rzecz biorąc osuszanie ścian to zadanie, którym zajmuje się obecnie mnóstwo specjalistów. Są nam oni w stanie zagwarantować, że nasza ściana po takich zabiegach będzie idealnie osuszona a problem nie powróci. Pamiętajmy jednak o tym by zorientować się co do tego co mogło być bezpośrednią przyczyną powstania wilgoci w naszym budynku.