Smoczek kauczukowy hevea

Korzystanie ze smoczka w trakcie wychowania noworodka i niemowlaka jest bardzo przydatne. Bywa czasem, że maluchy płaczą bez wyraźnego powodu i nie chcą się uspokoić nawet podczas noszenia na rękach. Wtedy zbawienny może się okazać smoczek.

Z czego są wykonane smoczki dla dzieci?

Smoczek heveaRynek artykułów dla niemowląt jest przepełniony przeróżnymi smoczkami, które mają za zadanie uspokoić malucha i dać chwilę wytchnienia rodzicom. Czasem nic innego nie działa na dziecko jak odruch ssania. Jeżeli nie ma możliwości podania dziecku piersi lub butelki z mlekiem, to smoczek hevea może być idealnym rozwiązaniem. Jest on w całości wykonany z naturalnego kauczuku, który nie uczula i nie powoduje alergii. Spora część maluchów jest uczulona na silikon, z którego jest wykonanych nawet osiemdziesiąt procent wszystkich dostępnych na rynku smoczków, więc organiczny kauczuk jest doskonałą alternatywą. Poza samym smoczkiem, na uwagę zasługuje jego obudowa, która ma innowacyjny kształt, który nie dotyka twarzy dziecka. Dzięki temu, nie ryzykujemy pojawianie się nad ustami czy na brodzie dziecka, nieestetycznych krost, zaczerwień czy nawet wysypek. Posiada w niej małe otwory, przez co dziecko nie ma kłopotu z oddychaniem. Smoczek posiada interaktywną końcówkę, która świetnie uspokaja dziecko podczas ssania, dzięki czemu jest skuteczny. Tego typu smoczki najtaniej kupimy w sklepach internetowych dla dzieci i też tam znajdziemy ich największy wybór. Są dostępne w wersjach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek.

Najlepiej od razu kupić dwie sztuki smoczków hevea, aby mieć je na zmianę lub w zapasie. Każdy powinno się wymieniać na nowy co około kilka tygodni, ponieważ podlegają stałym tarciom i ścieraniom, szczególnie kiedy maluch ma już pierwsze ząbki.