Sposób na objawy menopauzy

Z biegiem lat stajemy się coraz mniej sprawni i odpadają nas choroby wieku średniego, a potem starszego. Z niektórymi przypadłościami możemy walczyć, a innych nie możemy wyeliminować, bo są uwarunkowane genetycznie. 

Jak się objawia menopauza? 

sposoby na menopauzęKobiece ciało jest stworzone do rodzenia dzieci, lecz jest to możliwe tylko do pewnego momentu. Teoretycznie do czasu menopauzy kobieta może zajść w ciążę, choć praktycznie różnie z tym bywa. Po około trzydziestym roku życia w jajnikach jest produkowane coraz mniej komórek jajowych gotowych do zapłodnienia. Im mniej komórek, tym mniejsze szansę na dziecko. Część kobiet po czterdziestym piątym roku zaczyna wkraczać w okres menopauzy, której wyznacznikiem jest data ostatniej miesiączki. Sposoby na menopauzę jedynie łagodzą jej objawy, bo nie można jej całkowicie zlikwidować ani zatrzymać. Objawia się ona napadami uczucia gorąca, dusznościami, czy kłopotem z koncentracją. W rzeczywistości jest ich dużo więc, a ich występowanie jest kwestią indywidualną. Może zmniejszyć senność przez wysypianie się, koncentrację wspomóc właściwą dietą bogatą w orzechy włoskie i różne preparaty ziołowe pobudzające korę mózgową do pracy. W okresie menopauzy sporo kobiet skarży się na nerwowość i rozdrażnienie, z którym możemy naturalnie walczyć stosując przeróżne techniki relaksacyjne. Pomaga także regularne uprawianie sportu, który dotlenia ciało i umysł. Menopauza może być mniej dokuczliwa jeżeli nauczymy się właściwie do niej podchodzić i pokonywać małymi krokami. 

Jeżeli naturalne metody nie pomagają, to musimy się udać do lekarza w celu wybrania odpowiedniej terapii hormonalnej. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda leczenia menopauzy, choć ingeruje w gospodarkę hormonalną w znaczny sposób. O jej stosowaniu decyduje tylko lekarz.