Sprawdzony żłobek w Gawłuszowicach

Edukacja i wszechstronny rozwój dziecka zaczyna się już we wczesnych latach życia, dlatego też ważne jest kreatywne spędzanie z dzieckiem czasu. Maluchy najszybciej się rozwijają do około trzeciego roku życia i warto tego czasu nie zmarnować.

Jakie zajęcia są prowadzone w żłobkach?

Żłobek GawłuszowiceJeżeli podejmiemy decyzję o posłaniu dziecka do żłobka, to czas na znalezienie odpowiedniej placówki. Najlepiej kierować się opiniami innych rodziców, ponieważ one są miarodajne i niezakłamane. Maluchy spędzają tam nawet osiem godzin dziennie, a więc warto aby był to czas maksymalnie wykorzystany. Jeżeli nie wiemy czy wybrać prywatny czy państwowy żłobek Gawłuszowice są miastem, w którym znajdziemy ich kilka. Za państwowy żłobek płaci się niewielkie kwoty, ponieważ pobyt dziecka w nim jest dofinansowany z urzędu miasta, natomiast w placówkach prywatnych należy co miesiąc wnosić pełne opłaty za czesne i dodatkowe zajęcia. Bez względu na wybór placówki, zawsze opłaca się wyżywienie malucha, które składa się z czterech posiłków: śniadania, drugiego śniadania, obiadu i podwieczorka. Godziny otwarcia żłobków są przeważnie takie same, czyli od szóstej trzydzieści do siedemnastej maluchy mogą w nich przebywać. W tym czasie mają zorganizowane przeróżne zajęcia z muzyki, rytmiki, plastyki czy sensoryki, które świetnie rozwijają i pobudzają mózg dzieci. Oczywiście jest też czas na drzemkę i swobodną zabawę na specjalnie zabezpieczonej sali. Dla takich dzieci przebywanie w swoim gronie jest bezcenne, ponieważ znacznie szybciej się uczą.

Dzieci w grupie się obserwują i często nawet podświadomi powtarzają swoje ruchy, dlatego też te, które nie umieją jeszcze chodzić, szybko nabywają tą umiejętność, bo widzą co robią ich bardziej rozwinięci towarzysze zabaw. Żłobek z pewnością pomaga maluchom.