Sprzęt dla zawodowych kulturystów

Domowe siłownie zwykle były wyposażane wedle upodobań użytkowników, choć zwykle amatorscy kulturyści nie inwestowali zbyt wiele w sprzęt do ćwiczeń. Podstawowe wyposażenie sprawdzało się bowiem bardzo dobrze w domowych warunkach i w zupełności wystarczało do rekreacyjnej aktywności fizycznej.

Nowoczesny sprzęt do ćwiczeń fizycznych

sprzęt kulturystycznyZawodowi sportowcy i kulturyści preferowali jednak urządzenia bardziej zaawansowane, gdyż pozwalały one nie tylko na utrzymanie świetnej formy w trakcie i poza sezonem, ale również były swoistym zamiennikiem dla kosztownych komercyjnych siłowni. Każdy entuzjasta wysiłku fizycznego posiadał swój sprawdzony sprzęt kulturystyczny, różniący się od użytkownika do użytkownika zarówno złożonością jak i funkcjami. Najpopularniejsze były atlasy, wielofunkcyjne urządzenia treningowe, umożliwiające wykonywanie ćwiczeń na dowolnej grupie mięśni, o intensywności łatwej do regulowania. Owe urządzenia często widywane były nawet na miejskich siłowniach, choć w odmianach o wiele prostszych niż te, które można było obejrzeć w profesjonalnych, sportowych siłowniach. Równie często używane były rowery treningowe, zwłaszcza zimą, czy podczas pogody nie pozwalającej na zewnętrzny trening. Nowoczesne rowery do ćwiczeń umożliwiały niemal dowolne ustawienie intensywności treningu, i pozwalały na symulowanie jazdy na stromym wzniesieniu.

Liczniki owych rowerów niemal w niczym nie różniły się od typowych sportowych liczników do roweru, i posiadały te same funkcje, pozwalające lepiej dopasować tryb ćwiczeń do indywidualnych potrzeb. Najbardziej podstawowe wyposażenie do ćwiczeń, sztangi i hantle z odważnikami, nadal były w bardzo szerokim użyciu, choć profesjonalne odmiany bywały o wiele wygodniejsze, posiadając bardziej ergonomiczne profilowanie.