Suplementy i elektrolity końskie

Konie to piękne zwierzęta, które potrafią odpowiedzieć człowiekowi na jego troskę, pielęgnację i opiekę. Jeśli tylko dobrze poprowadzimy konia, ten na pewno odwzajemni pozytywy z nawiązką. Jest nie tylko zwierzęciem szlachetnym, ale i zdolnym do największym poświęceń. Warto więc wspomóc jego zdrowie w odpowiedni sposób.

Końskie zdrowie wspomoże suplementacja

elektrolity dla koniaTak samo jak człowiek, koń poddany pracy i zmęczeniu fizycznemu traci z organizmu cenne pierwiastki. Dlaczego więc nie podawać ich drogą doustną zarówno sportowcom jak i koniom? Przecież większość z nich męczy się albo przy transporcie albo w trakcie uprawiania dyscypliny sportowej do jakiej zostały przeznaczone. W większości konie wykorzystywane są do transportowania wozów ludzkich rekreacyjnie – np. w dorożkach czy powozach historycznych odświętnie. Zwykle nie są to długie kilometrowo kursy, ale jednak koń męczy się jak każde inne zwierzę, mimo że z natury jest przystosowany do takiego wysiłku. Inna kwestia to zawody jeździeckie lub gry z wykorzystaniem koni – tutaj występuje już większy poziom przemęczenia organizmu końskiego. Elektrolity dla konia są podstawą suplementacji przy tego typu wydarzeniach sportowych. Koń pocąc się traci niezbędne pierwiastki i mikroelementy. Najczęściej występują w proszku, choć znajdziemy i suplementy w postaci pasty czy granulatu. Podanie ich w odpowiednich proporcjach umieszczonych na ulotce oraz w dobrym czasie gwarantuje, że zwierzę wystartuje w zawodach silne i zregenerowane. Zapobiegnie to również skurczom mięśni i odwodnieniu organizmu, a także utracie sodu.

Jeśli odpowiednio wcześniej podamy elektrolity naszemu grzywiastemu ulubieńcowi, możemy mieć pewność, że zwierzę zyska dodatkowy zapas energii, będzie zachęcone do większego pobierania wody i wtedy na pewno nie utraci jej nawet na najdłuższych dystansach i najbardziej wyczerpujących startach w zawodach.