Szybka nauka jazdy

Większość kierowców nie przepada za pojazdami z dużą literą „L” na dachu, bo za ich kierownicami siedzą osoby, które dopiero uczą się jeździć. Jednak prawda jest taka, każdy kto ma prawo jazdy, w taki sposób zaczynał swoją przygodę z autem.

Jak wyglądają kursy nauki jazdy?

nauka jazdy krakówPrzed rozpoczęciem kursu, trzeba wybrać rodzaj kategorii, która nas interesuje, ponieważ jest ich sporo. Najczęściej jest wybierana kategoria B, gdyż dotyczy samochodów osobowych i trwa w sumie sześćdziesiąt godzin. Szkolenie jest podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Zakres szkoleń jest taki sam w każdym mieście i w każdym Ośrodku Szkolenia Kierowców, różnią się jedynie instruktorzy. Jeżeli chcemy interesuje nas profesjonalna nauka jazdy Kraków jest miastem, w którym działa wiele polecanych ośrodków z doskonałymi instruktorami. Po rozpoczęciu kursu, pierwsze trzydzieści godzin jest przeznaczone na część teoretyczną, na której kursanci poznają przepisy kodeksu ruchu drogowego i oraz uczą się reagowania w podstawowych sytuacjach drogowych. Po zaliczeniu pierwszej części, następują jazdy z instruktorem, które trwają kolejne trzydzieści godzin. Z pewnością praktyka jest najważniejsza na kursie, gdyż jej się samodzielnie nie nauczymy. Po mieście możemy jeździć tylko z instruktorem i w samochodzie odpowiednio oznakowanym. W Krakowie każdego dnia na drogi wyjeżdżają dziesiątki samochodów z literą „L” na dachu, które są często omijane szerokim łukiem przez innych uczestników ruchu drogowego.

Po skończonym kursie nauki jazdy, kursanci muszą  zaliczyć wewnętrzny egzamin organizowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców. Stanowi on pewnego rodzaju przepustkę do państwowego egzaminu, który kończy się otrzymaniem dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu.