Tradycyjne syropy dziecięce na przeziębienie

Syrop malinowy uważany jest za najpopularniejszy i najbezpieczniejszy środek na przeziebienie. Można go stosować nawet u bardzo małych dzieci. Tradycyjna, sprawdzona formuła znana jest mamom w całym kraju. Warto zawsze mieć w domowej apteczce syrop malinowy. Działa szybko i moze łagodzic objawy przeziębienia oraz grypy.

Przeciwgorączkowy środek z malinami dla najmłodszych

syrop malinowy dla dzieciLekarze są zgodni co do tego, że antybiotyki to ostateczność. Jeśli przeziębienie lub grypa mają łagodny przebieg bez powikłań, wówczas wystarczy stosowanie leków i syropów o działaniu przeciwgorączkowym, rozgrzewającym i przeciwzapalnym. Co takiego mają w sobie maliny, że złagodzą wiele nieprzyjemnych objawów przeziębienia? Są wspaniałym owocem leśno-ogrodowym, który potrafi działać na kaszel, katar i gorączkę. Dodatkowo maliny jako naturalny składnik, bardzo rzadko uczulają lub powodują niepożądane objawy. Dlatego syrop malinowy dla dzieci można stosować już u niemowląt. Także w przypadku starszakó, które uczęszczają do żłobka, przedszkola, szkoły, warto podawać tradycyjny syrop. To najlepszy lek, na który nie potrzeba recepty. Jego zaletą jest łatwa dostępność zarówno w aptekach, drogeriach oraz sklepach spożywczych. Dawkowanie syropu malinowego uzależnione jest od kilku czynników. Każdy z syropów posiada własną formułę, wiec dobrze jest sprawdzić, ile łyżeczek podać dziecku i w jakich odstępach czau. 

Wśród leków przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych bez recepty, szczególnie popularny jest syrop malinowy. Polecany jest przez pediatrów dzieciom i niemowlętom. Ma właściwości przeciwbólowe, przeciwkaszlowe. Działa również napotnie i przeciwgorączkowo. Wszystkie te właściwości to dar natury, a dla dzieci ważny jest też słodkawy smak malin, co tylko sprawia, że chętnie łykają syrop.