Walka z łuszczycą skóry głowy

Łuszczyca to choroba dermatologiczna. Objawia się ona pojawianiem się skupisk swędzących, zaczerwienionych zmian skórnych, które dodatkowo intensywnie się łuszczą. U zdrowej osoby naskórek łuszczy się raz na miesiąc, natomiast u osoby z łuszczycą skóra zajęta przez zmiany chorobowe łuszczy się co trzy dni, a to powoduje nawarstwianie się martwego naskórka.

Skuteczny preparat na łuszczycę skóry głowy

szampon dla osób z łuszczycąJedną z najczęstszych postaci łuszczycy jest łuszczyca skóry głowy. Objawia się ona powstawaniem zmian skórnych głównie na linii włosów, a także na owłosionej części naszej głowy. Powstałe łuski unoszą się i stają się widoczne przez otoczenie. Dodatkowo skóra głowy często bardzo mocno swędzi pacjentów, do tego stopnia, że powstają krwawe zadrapania. Nic więc dziwnego, że pacjenci poszukują skutecznych sposobów na walkę z łuszczycą skóry głowy. Jednym z podstawowych preparatów jest szampon, ale z takim składem, który będzie leczył naszą przypadłość. Szampon dla osób z łuszczycą dostępny jest w wielu sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zawiera on takie składniki, które stopniowo zmniejszają objawy choroby, a przy regularnym stosowaniu prowadzi do remisji. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że skuteczność szamponu zależy również od czasu jego kontaktu ze skórą. Po nałożeniu należy pozostawić go na skórze głowy na około piętnaście minut. Wtedy jego składniki będą miały szansę się wchłonąć i zacząć działać.

Wśród składników możemy wymienić między innymi siarkę i allantoinę o działaniu przeciwzapalnym, kwas salicylowy, który będzie działał złuszczająco i spowoduje usunięcie łuski, a także mocznik, który nawilży naszą skórę. Istotnym składnikiem jest dziegieć sosnowy, którego zadaniem jest zmniejszenie częstotliwości powstawania łuski.