Warunki panujące w warszawskich serwerowniach

Warszawa jest siedzibą wielu firm, które działają w sektorze usług informatycznych. Najnowsze technologie bardzo często wymagają stosowania rozwiązań, które umożliwią ich wdrożenie w danym miejscu. Szczególnym przypadkiem są tutaj chociażby serwerownie. W pomieszczeniach tych znajduje się wiele nowoczesnych komputerów, które posiadają łącznie dużą moc obliczeniową.

Klimatyzatory zapewniają odpowiednie warunki chłodzenia

klimatyzacja do serwerowni warszawaNawet wykorzystując najnowsze zdobycze techniki, które umożliwiają wzrost mocy obliczeniowej ze spadkiem energochłonności urządzeń wydzielana jest duża ilość ciepła, które należy odprowadzić. Nadmierna ilość ciepła wpływa bowiem negatywnie na wydajność podzespołów, które wchodzą w skład komputera. Właśnie dlatego w przypadku serwerowni zalecane jest zapewnienie odpowiednich warunków wentylowania pomieszczenia. Do tego celu stosowana jest zarówno wentylacja mechaniczna jak i grawitacyjna. W przypadku serwerowni o kluczowym znaczeniu wykorzystywana jest klimatyzacja do serwerowni warszawa, która oprócz wentylacji pomieszczenia zapewnia odpowiednie parametry powietrza. Nie bez znaczenia jest ilość wilgoci zawartej w powietrzu. Układy elektroniczne są wrażliwe na wszelkie ciecze, które mogą powodować zwarcia w obwodach. Klimatyzacja pomieszczenia zapewnia odpowiednią temperaturę powietrza oraz jego wilgotność. W przypadku serwerowni o kluczowym znaczeniu we Warszawie klimatyzacja jest więcej niż wskazana. Oprócz tego równie ważnym systemem jest zasilanie awaryjne serwerowni. W przypadku krótkotrwałych zaników napięcia istnieją systemy, które są w stanie podtrzymać pracę kluczowych urządzeń.

Zapobiega to sytuacji, w której ważne portale rządowe, które muszą funkcjonować przez cały czas są nagle niedostępne. Jak widać zapewnienie odpowiednich warunków pracy w serwerowniach jest zadaniem wyjątkowo skomplikowanym. W przypadku kluczowych serwerowni w Warszawie wymagane jest posiadanie układów klimatyzacyjnych oraz podtrzymujących ich pracę w warunkach krótkotrwałego zaniku napięcia.