Wczasy nad mazurskimi jeziorami

Wśród popularnych miejsc wypoczynkowych, do których Polacy chętnie kierują się w okresie wakacji czy długiego majowego weekendu, oprócz gór i nadmorskich kurortów często wybieranym kierunkiem są Warmia i Mazury. To doskonałe miejsce na spędzenie urlopu z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Gdzie wypoczywać na Mazurach

wypoczynek z dziećmi na mazurachKraina tysiąca jezior kusi możliwością obcowania z przyrodą, wypoczynku nad wodą, a także zwiedzenia wielu ciekawych miejsc historycznych. Swoją podróż można rozpocząć od Olsztyna, który jako stolica regionu ma wiele do zaoferowania turystom. Można zwiedzić tu zabytkową starówkę z unikalną zabytkową zabudową, do której należy chociażby zamek Kapituły Warmińskiej. Po intensywnie spędzonym dniu można odpocząć nad malowniczym jeziorem Kortowskim bądź Ukiel. W następnej kolejności dobrym pomysłem będzie udanie się w kierunku wielkich jezior, czyli Mamry i Śniardwy. Jeżeli jedziemy na wczasy całą rodziną musimy zadbać, aby nasze pociechy nie nudziły się podczas wycieczki. Wypoczynek z dziećmi na mazurach to doskonały pomysł, gdyż czeka tu na nie wiele atrakcji. Jeżeli chcemy nauczyć je pływać, nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ przy niemal każdym jeziorze znajdziemy strzeżone kąpielisko oraz przeszkolonych instruktorów. Również ciekawą atakcją może być spływ kajakowy pod opieką dorosłych, chociażby malowniczą rzeką Krutynią. Jest to spokojna rzeka płynąca przez niezwykle urokliwą część regionu, a  nawigacja po niej ne sprawi problemu nawet nidoświadczonym kajakarzom.

Polskie jeziora i cały region województwa warmińsko – mazurskiego jest bez wątpienia doskonłym miejscem do spędzenia wolnego czasu. Niezależnie od tego, czy planujemy zwiedzać zabytkowe miejsca, czy też oddać się aktywnemu wypoczynkowi ta część kraju zapewni wiele atrakcji dla całej rodziny.