Windy wielkogabarytowe

Gdy założyłem własną firmę, świadczącą usługi na terenie produkcji części do szybów wentylacyjnych oraz klimatyzacji, nie spodziewałem się, że osiągnę aż tak duży sukces. Po kilku latach działalności musiałem dokupić kolejne tereny, na których postawiłem kilkupiętrowe magazyny. W końcu towar musi być składowany w przyzwoitych warunkach, zanim przyjedzie ciężarówka odbierająca towar. W związku z tym pojawiło się jednak wiele problemów technicznych.

Przemysłowe windy towarowe

duże windy towaroweGdy moja firma wciąż się rozwijała, wiedziałem że potrzebuję możliwie dużej powierzchni magazynowej. Ponieważ w okolicy nie było zbyt dużo wolnych działek, a decentralizacja mojej firmy spowodowałaby liczne problemy organizacyjne, stwierdziłem że muszę postawić magazyny piętrowe. Niestety wiązało się to z koniecznością transportu wielu ciężkich i dużych przedmiotów na kolejne piętra. Z tego też powodu zamontowałem w budynkach duże windy towarowe. Było to doskonałym rozwiązaniem. Ich rozmiary pozwalają na transport nawet największych elementów (co jest bardzo ważne, gdyż ich transport schodami byłby niemożliwy), dodatkowo możliwość mechanicznego transportu elementów ciężkich (winda jest przystosowana do bardzo dużych obciążeń) nie tylko pozwala zaoszczędzić cenny czas, ale również siły pracowników. Z tego względu rozwiązanie to powinno być obowiązkowe w każdym piętrowym magazynie.

Decydując się na rozbudowę firmy, starałem się, aby zastosowane rozwiązania pozwalały ułatwić i przyspieszyć pracę. Idealnie do tych celów przydają się duże windy towarowe, które rozwiązują wiele problemów technicznych. Można nimi podnosić nie tylko bardzo duże, ale również niezwykle ciężkie elementy, co minimalizuje ryzyko wypadków w pracy, oraz zdecydowanie skraca czas trwania niektórych czynności.