Właściwości i zalety domów z drewna

W życiu każdego mężczyzny przychodzi czas na sprawy związane z zasadzeniem drzewa, wybudowaniem domu i założeniem rodziny. Nie koniecznie w takiej kolejności jaką wymieniłem, ale wcześniej czy później, każdy z tych elementów życia da o sobie znać. W moim przypadku, byłem na etapie postawienia domu i decyzji z jakich materiałów ma zostać wybudowany.

Czas na budowę trwałego i ekologicznego domu

domy kanadyjskie krakówObecnie na rynku budowlanym istnieje wiele możliwości i technologii wybudowania domu. Posiadałem już pięknie położoną działkę budowlaną, pozostała tylko decyzja odnośnie projektu domu i wyboru technologii. Po wielu dyskusjach, konsultacjach, a nawet zmianach decyzji, wybór padł na domy kanadyjskie kraków zaś, stał się miejscem wyboru najlepszego wykonawcy. Pierwsze potwierdzenie dobrego wyboru, pojawiło się już na samym początku tworzenia projektu. Okazało się, że budowę będziemy mogli zacząć już w zimie, co było dla nas niesłychanie ważną informacją. Ten nieprzewidziany pozytywny aspekt, tylko utwierdził nas, że wybór był właściwy, choć wiele osób zachęcało nas do budowy z klasycznych materiałów. Następne informacje były coraz lepsze. Okazało się, że cała budowa potrwa nie dłużej niż trzy miesiące, co oznaczało, że będziemy mogli wprowadzić się zaraz po feriach zimowych. Nasz wykonawca okazał się niezwykle dokładny i rzetelny. Dotrzymał wszystkich terminów, a jakość, oraz staranność wykonania w najmniejszych detalach sprawiła, że w naszej kanadyjce mieszkamy już trzeci rok. Muszę również dodać, że nie spotkałem się w innym miejscu z takim klimatem wewnątrz budynku, jaki jest w naszym domu.

Drewno jako surowiec naturalny posiada niesamowitą zdolność do samoregulacji wilgotności, stwarza to trudny do uzyskania w innych technologiach mikroklimat wnętrza budynku. Dodatkowym atutem jest również wysoka izolacyjność cieplna ścian zewnętrznych, co zapewnia nam niskie koszty eksploatacyjne w zimie. Cóż mogę jeszcze dodać…chyba tylko-budować!