Woda niezbędna do życia

 

Woda w naszym ogrodzie jest niezbędna do podtrzymywania jakości naszych roślin i wyglądu naszego ogrodu, dlatego niektórzy ludzie postanowili zbierać deszczówkę w specjalne plastikowe pojemniki większych gabarytów służące za zbiornik, która wykorzystują później do różnych prac w ogrodzie

Plastikowy zbiornik na wodę przydatny w ogrodzie

plastikowe zbiorniki na wodęDo przetrzymywania dla nas sporej ilości wody będziemy potrzebować duże plastikowe zbiorniki na wodę. Najczęściej spotykane są to beczki koloru niebieskiego lub ciemnego podchodzącego pod kolor zgniłej zieleni, który przeznaczymy na przechowywanie wody. Może być to woda zdatna do picia jeśli wcześniej zostanie szczelnie zamknięta i zabezpieczona przed komarami i innymi robactwami. Może to też być woda z deszczu czyli deszczówka. Jeżeli zdecydujemy się na wariant z deszczówką, najłatwiej zbiera się wodę do pojemnika, który zostanie ulokowany bezpośrednio pod rynna gdzie z dachu spływa jak najwięcej wody. Nie jest ona zdatna do picia. Jeśli zdecydujemy się na wariant z wodą zdatną do picia, najłatwiejszym rozwiązaniem będzie napełnienie ich nadzwyczajnym wężem ogrodowym. Znałam rodzinę, która plastikowy zbiornik na wodę wykorzystywała w domu. Nie mieli niestety wody w mieszkaniu a noszenie jej wiadrami było uciążliwe, dlatego postanowili użyć zbiornika na wodę który był zabudowany, i pobieranie wody działało na prąd przez naciśnięcie guzika na ziemi który przypominał pstryczek do światła. Było to sensowne rozwiązanie jak na warunki w których przyszło im wtedy żyć. Wodę którą uzbieramy z rynny możemy wykorzystywać do różnych prac na naszej posesji. Możemy podlać nią ogród np. za pomocą konewki, możemy wykorzystać do sprzątania czy nawet nadaje się do umycia naszego samochodu. Korzystając z wody samodzielnie zebranej, oszczędzamy tym zasoby wody na ziemi, ponadto wiąże się to też z oszczędzaniem. Dzięki temu będziemy płacić niższe rachunki a w naszym ogrodzie nasze rośliny będą odpowiednio nawodnione. Będą dzięki temu przepięknie wyglądały i były w doskonałej formie. Woda w plastikowych zbiornikach szybko się nagrzewa dlatego można użyć ja do basenu dla dzieci. Nie będzie ona wtedy bardzo lodowata tylko przyjemna do zabawy.

Wodę z deszczówki wbrew pozorom można uzdatnić do picia. Potrzebne są jednak urządzenia które będą odprowadzać wodę, filtrować z wszelkich bakterii i innych zanieczyszczeń i uzdatnia ją do picia. Jest to z początku kosztowna inwestycja, która sprawdza się jedynie na prywatnych posesjach, jednak opłacalna. Z czasem będzie widać efekty.