Wybieramy odpowiedni kilt do sauny

Aby poczuć się komfortowo w saunie, być zarówno higienicznym oraz zgodnym z zasadami kultury saunowania, konieczne będzie odpowiednie przygotowanie. W skład takiego ekwipunku wchodzi między innymi odpowiednio dobrany ręcznik. Czy zamiast ręcznika warto zdecydować się na zakup kiltu? Czy jest to korzystne rozwiązanie oraz jakie są jego zalety? Na co dodatkowo warto zwrócić uwagę na etapie robienia zakupów?

Stosujemy nowoczesny kilt do sauny

kilt saunaWybierając się do saunarium warto zabrać ze sobą co najmniej dwa ręczniki. Jeden jest potrzebny do wycierania się po wyjściu spod prysznica, natomiast drugi posłużyć powinien do przykrywania ławy w saunie. Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami saunowania nago, powinniśmy także zdecydować się na ręcznik, którym będziemy mogli okryć ciało. Należy zwrócić wagę na to, aby w czasie saunowania nie owijać się zbyt ciasno ciała. Przez to skóra będzie się nierównomiernie nagrzewała, a uwalniane toksyny wsiąkały w przylegający materiał. Jeżeli interesuje nas kilt sauna jest odpowiednim miejscem do jego zastosowania. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ kilt najczęściej jest zapinany na rzep albo ma wszytą w materiał gumkę. Kilt jest bardzo ważnym elementem, o którym nie należy zapomnieć, a jego uzupełnieniem będzie suchy ręcznik do sauny, który należy rozłożyć tak, aby żadna nasza część ciała nie stykała się z deską sauny.

Warto wiedzieć, że kilt saunowy jest to rodzaj specjalnego ręcznika w formie przepaski. Rozwiązanie to jest coraz częściej wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Kilt można nosić nad piersiami bądź na biodrach. Plisa z gumką albo z guzikami zapewnia komfort noszenia oraz odpowiednie dopasowanie do ciała. Takie okrycie również nam nie spadnie w czasie noszenia, dzięki czemu możemy czuć się znacznie swobodniej.