Wybór ozdobnych obrusów na stół

Obrusy goszczą w domu każdego z nas. Najczęściej jednak sięgamy po te czyste, białe, gładkie.  Warto jednak czasami odświeżyć swoje mieszkanie, podążyć za trendami i zamienić zwykły biały obrus na obrus ozdobny,  który na pewno zachwyci gości. Nic tak nie ozdobi stołu i nada mu nowego blasku jak właśnie zdobienie. 

Jak wybrać ozdobny obrus na stół?

ozdobne obrusy na stółKupując taki obrus, możesz przebierać we wzorach. Do dyspozycji masz różnorodne motywy, najczęściej są  to jednak kwiatowe o różnych barwach. Przy wyborze koloru  weź pod uwagę kolor ścian, czy też kolor dodatków, który u Ciebie gości. Święta także nie muszą być nudne. Możesz zakupić obrus ozdobny np. w czerwone bombki, zielone choinki, oprószone śniegiem gałązki igliwia, żółte kurczaczki, kolorowe pisanki, króliczki wielkanocne, prezenty, żółte świeczki oraz wiele innych motywów. Wszystko zależy od panującej w danym momencie atmosfery, Twojego humoru, czy też różnych okazji  w Twoim domu. Odpowiednio dobrane ozdobne obrusy na stół powinny być w odpowiadającej długości danego stołu. Koniecznie wcześniej zmierz jego długość. Taki obrus jest także dobrym pomysłem na prezent dla naszych przyjaciół, babć, mam, czy też innych członków rodziny. Nie należy jednak przesadzać z jego wzorami, chyba że bardzo dobrze znamy gust osoby, której chcemy ją podarować. Korzystniejsze będzie skłonienie się ku wyborze klasycznego, niezbyt wyszukanego obrusu ze zdobieniem o kwiatowym motywie. Skłaniajmy się ku zasadzie: im prostszy tym lepszy.

Przystrajając swój stół ozdobnym obrusem zobaczysz jak każde spotkanie w twoim domu, odbywające się   w gronie znajomych, czy najbliższych zyska na dostojności, elegancji. Możesz zapomnieć o zwykłych białych obrusach i cieszyć oko obrusami o pięknych żywych kolorach.