Wygodne legowisko dla kotów

Każdy członek rodziny ma swoje własne łóżko i miejsce, w którym może spędzać wolny czas. Często zwierzęta są traktowane jak członkowie rodzin i też dlatego, albo same sobie znajdują swoje ulubione do leżenia miejsca, albo opiekunowie je wydzielają w dogodnym dla wszystkich miejscu.

Jakie są legowiska dla kotów?

legowisko dla kotaKoty są to bardzo przyjazne zwierzęta, które lubią towarzystwo człowieka, ale mają też swój charakter i nie będą robić tego, na co nie maja ochoty. Lubią się wygrzewać w słońcu, spać na kaloryferach, blisko pieców, albo na naszym łóżku gdzie jest miękko i ciepło. Aby oduczyć kota spania na łóżku, trzeba mu dać równie interesująca alternatywę, którą polubi. Legowisko dla kota musi być uszyte z miękkich, najlepiej pluszowych materiałów, które nasz zwierzak będzie mógł ugniatać i drapać. Najlepiej aby wnętrze legowiska było wyścielone gąbkowym materacem, a brzegi były znacznie wyższe, aby kot mógł się swobodnie wtulić. Jego wielkość powinna być dostosowana do rozmiarów kota, choć nie może być za duże, ponieważ koty lubią spać w ciasnych miejscach i najczęściej zwijają się w kłębek. Legowisko do spania dla kota powinno być ustawione w takim miejscu aby nikomu nie przeszkadzało i nie było narażone na ewentualne przygniatanie przez domowników. Zwierzęta te lubią mieć spokój i cisze kiedy odpoczywają, dlatego legowisko dobrze jest ustawić w jakimś kącie, lub na podwyższeniu. Niektóre koty zadowolą się zwykłym drapakiem, na którego szczycie znajduje się płaska powierzchnia do spania.

Oczywiście może się zdarzyć, że nasz kot nie zrezygnuje ze spania z nami, bo tu jest mu najlepiej, więc wtedy warto jego legowisko ułożyć blisko naszego łóżka, aby pupil czuł się dobrze. Koty to bardzo inteligentne zwierzęta, których nie da się przekupić jedzeniem, choć na głaskanie są bardzo łase.