Wygodne majtki dla kobiet po porodzie

 

Podczas kompletacji wyprawki dla dziecka, każda przyszła mama nie powinna również zapomnieć o rzeczach potrzebnych dla niej samej. A dokładnie ubrań, bielizny, kosmetyków, jak również środków higieny potrzebnych podczas ciąży, pobycie w szpitalu, jak również w czasie połogu. Do jednych z ważniejszych elementów należą odpowiednie majtki, które będą bezpieczne i zapewnią pełny komfort podczas ich noszenia.

Jakie majtki po porodzie?

Majtki poporodoweZakup odpowiedniej bielizny podczas ciąży jest niezbędny. Już w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka pojawiają się obfite odchody połogowe, którym zazwyczaj towarzyszą silne bóle w okolicach intymnych oraz brzuchu. Aby czas połogu, który nie należy do najłatwiejszych, był dla nas bardziej komfortowy, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie majtki poporodowe. Zapewni nam to większy komfort w tych trudnych dniach, jak i pomoże w szybszym gojeniu się ran i pomoże zadbać o utrzymanie higieny okolic intymnych. Jakie rodzaje majtek poporodowych rozróżniamy? A więc na rynku w wielu sklepach znajdziemy majtki jednorazowe, które wykonane są z delikatnych materiałów wysokiej jakości i zapewniają swobodny przepływ powietrza. Szczególnie polecane do stosowania podczas pobytu w szpitalu, ponieważ w każdej chwili możemy je wyrzucić. Kolejny rodzaj to majtki wielokrotnego użytku, wykonane z siateczki z drobnymi oczkami, które również doskonale przepuszczają powietrze, są wygodne i można je prac w pralce. Ważne, aby dobrać odpowiedni rozmiar majtek, który w żadnym wypadku nie będzie uciskał naszego brzucha i będzie podtrzymywał podkład w odpowiednim miejscu.

Znacznie inny fason będą miały majtki noszone po cesarce, ponieważ powinny mieć wysoki stan, aby nie podrażniać rany pooperacyjnej. Koszt majtek poporodowych nie jest drogi, dlatego, jeżeli tylko istnieje taka potrzeba, to należy zmieniać je nawet kilka razy dziennie. Jak wiadomo, dostęp powietrza sprzyja szybszemu gojeniu się ran porodowych.