Zabawki nie tylko dla chłopców

 

Każde dziecko marzy o fajnych zabawkach. Takich z reklam telewizyjnych, nowoczesnych i grających. Jednak są zabawki, znane wszystkim od wielu lat, które nie znudzą się mimo upływu lat. Takie zabawkowe samochody czy lalki są zawsze i będą zawsze lubiane przez dzieci. Samochodami bawią się niw tylko chłopcy ale dziewczynki także lubią tego typu zabawy.

Samochody zabawkowe dla dzieci

zabawkowy samochódWszystkie zabawki dla dzieci musza być przede wszystkim bezpieczne. Wszystkie normy i atesty jakie powinny posiadać przedmioty do użytku dla dzieci, są opisane w dyrektywie Unii Europejskiej, która mówi miedzy innymi o zabawkach. Fajny zabawkowy samochód powinien być znanego producenta ze wszystkim oznaczeniami. Tylko wtedy mamy pewność, że jest on odpowiedni dla najmłodszych. Im mniej niepotrzebnych udziwnień ma taka zabawka tym lepiej. Na każdej musi być także zawarta informacja dla jakiego wieku jest ona przeznaczona. Zabawki dla dzieci w tym samochody mogą mieć rożną wielkości i różne kolory. Dla chłopców najczęściej kupujemy samochody w kolorze niebieskim lub czarnym. Natomiast dziewczynką możemy kupić samochodziki w kolorze różowym, żółtym czy pomarańczowym. W sklepach z zabawkami mamy ogromny wybór zabawek, które są na baterie, mają pillot na zdalne sterowanie oraz wiele innych funkcji.

Zabawki dla naszych dzieci przede wszystkim muszą być bezpieczne. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nie zawierają szkodliwych substancji np. ftalanów, które są szkodliwe dla zdrowia naszych dzieci. Dla małych dzieci lepiej kupić duży plastikowy samochód i mieć pewność, że nie dojdzie do połknięcia i zadławienia. Oczywiście większym dzieciom, które mają już około trzeciego roku życia możemy kupić samochód na zdalne sterowanie. Bardzo popularne są samochody, w których dziecko może usiąść i samodzielnie kierować.