Zasady ogrzewania pomieszeń

grzejniki kanałowe

Konwekcja jest niezwykle ciekawym zjawiskiem fizycznym, wykorzystywanym w ogrzewaniu pomieszczeń. Sprawia, że ciepło przepływa z miejsc cieplejszych do chłodniejszych. Dzięki temu pojedynczy kaloryfer aluminiowy jest w stanie ogrzać pokój powierzchni ponad 20 metrów kwadratowych.

Grzejniki kanałowe – gdzie są stosowane?

grzejniki kanałowePodobną zasadę działania wykorzystuje nowoczesne grzejniki kanałowe, stosowany nie tylko przez właścicieli nieruchomości w obrębie miasta Warszawa, ale i całej Polski. Kaloryfer umieszczony jest w specjalnej wnęce, zaizolowanej od spodu i po bokach. Osłony termiczne posiadają również rury, które doprowadzają gorącą wodę i odprowadzają chłodną. Dzięki temu ogranicz się straty ciepła, które niepotrzebnie podnoszą rachunki za prąd. Grzejnik taki dostarcza ciepła w miejscu, gdzie jest ono najbardziej potrzebne, czyli przy dużych, sięgających od podłogi do sufitu okien i przy drzwiach tarasowych, a jednocześnie zapewnia komfort termiczny w całym pomieszczeniu. Inaczej działa ogrzewanie podłogowe, które w swojej ofercie ma każda hurtownia hydrauliczna. Zabudowuje się je w posadzce w całym pomieszczeniu. Dzięki temu występuje bardzo wyrównany rozkład temperatur w całym pokoju. Jednocześnie taki sposób ogrzewania nie powoduje ruchu powietrza, a co za tym idzie, jest bardzo przyjazny alergikom.

Akcesoria do wszystkich rodzajów ogrzewania, jak złączki lub głowice termostatyczne, oferuje każdy sklep hydrauliczny. Jednak zakup ich w hurtowni będzie korzystniejszy cenowo, pozwoli tez na skompletowanie wszystkiego u jednego fostawcy.