Zdjęcia noworodkowe i niemowlęce

W ostatnim czasie moja najbliższa przyjaciółka urodziła córkę. W ramach prezentu podarowałam jej sesję fotograficzną w naszej rodzimej Bydgoszczy, która obejmowała zdjęcia noworodkowe i rodzinne. Była to nietypowa forma prezentu i niezwykle ucieszyła świeżo upieczonych rodziców, którzy mogli dzięki temu upamiętnić pierwsze tygodnie z maluszkiem. 

Sesja z udziałem noworodka 

sesje fotograficzne w BydgoszczyKiedy poszukiwałam fotografa, który zrealizowałby sesję mojej przyjaciółki, nie spodziewałam się tak dużej ilości ofert. Sesje fotograficzne w Bydgoszczy okazały się być popularnym tematem i miałam dzięki temu spory wybór. Zdecydowałam się na fotografkę, której portfolio wydało mi się po prost najpiękniejsze  – subtelne, naturalne, skromne. Znałam gust mojej przyjaciółki i wiedziałam, że też przypadnie jej do gustu. Sesja z udziałem tak małego dziecka jest specyficzna, bowiem wszystko jest dostosowane pod najmniejszego modela – temperatura w pomieszczeniu (bardzo wysoka przez wzgląd na to, że dziecko było rozebrane do zdjęć), przytłumione światło, kołysanki lub szum w tle, osobny pokój do karmienia i czas. Dużo czasu, który przede wszystkim polegał na tuleniu, karmieniu, usypianiu, a bardzo sporadycznie na odkładaniu malucha i robieniu zdjęć. Efekty w postaci zdjęć wyszły fenomenalne i zdobią ściany w pięknych ramkach. 

Sesje noworodkowe to okazja do upamiętnienia kilku tygodni, w których dziecko jest niezwykle malutkie i takie, jakie już nigdy więcej nie będzie. Z tego względu mają one bardzo subtelny charakter, który przede wszystkim ma oddać rodzicielską miłość i szczęście. Jest to piękny prezent dla młodych rodziców i może warto przemyśleć jego zakup, zamiast kolejnej ogromnej maskotki lub innych zabawek, których z pewnością mają już pod dostatkiem.