Zegar ścienny pasujący stylistyką do historycznych wnętrz

Zegar ścienny jest nieodzownym elementem wnętrza każdego domu czy mieszkania. Dzięki niemu domownicy wiedzą, która jest godzina, ale zegar domowy pełni także funkcję estetyczną oraz ozdobną. W zależności od wystroju wnętrza może nawiązywać swoją stylistyką do nowoczesnych rozwiązań architektury wnętrz lub też być swoistym eksponatem, czy modelem wyprodukowanym na modłę tak zwanego nurtu „vintage”.

Czasomierz ścienny wyprodukowany w stylu retro

zegar retroZegary wyprodukowane tak, aby mogły imitować dawne ścienne czasomierze, są oferowane w wielu różnych formach i stylistykach. Niektóre sztywno trzymają się dawnych form wyrazu i do złudzenia przypominają dawne zegary sprzed 80 lat. Inny model to na przykład zegar retro utrzymany w luźnej konwencji sprzed lat, idealnie komponujący się też z wnętrzem utrzymanym w bardziej nowoczesnej stylistyce. Tego typu zegary mogą na przykład posiadać tylko i wyłącznie obramowanie metalowe, które swoim środkiem wyrazu może idealnie zlewać się z wnętrzem epokowym, lub też nowoczesnym. Tego typu zegarami możemy dekorować ściany pokoju, salonu czy też pomieszczenia jadalnego. Mogą być także elementem aranżacyjnym kuchni, czy też pokoju hotelowego. Zegary w stylu vintage są także projektowane pod kątem koloru i wystroju całego pomieszczenia. Mogą zatem posiadać znaki rozpoznawcze, łatwo korespondujące z typem i kolorem mebli czy sufitu.

Zegar ścienny potrafi dodać wyrazu każdemu wnętrz, a jeżeli jest wykonany bardzo starannie i w dobrym stylu nawiązuje do dawnych wzorców, jest ozdobą zwracającą uwagę wszystkich gości w domu czy mieszkaniu. Zegary retro są popularne w wersjach podwieszanych, stojących czy miniaturowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także budziki retro, umieszczane w sypialni.